Adıyaman Arçelik Bayii ve Ülkem İçin Gönüllü Elçisi: Nuri Çelik

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAP Vakfı) işbirliğiyle yedincisi Adıyaman’da düzenlenen “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum” seminerleriyle katılımcılarda toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratıldı.

Ülkem İçin Arçelik Adıyaman Gönüllü Elçisi Nuri Çelik’in organizasyonunda düzenlenen seminerlere 60 Koç Topluluğu bayisi katılırken, bayilerin ardından Adıyaman Üniversitesi, TPAO Ortaokulu, Fevzi Çakmak Ortaokulu,TOKİ Ortaokulu ve Hüsnü Mustafa Özyeğin Lisesi’nde düzenlenen seminerlerle 600 öğrenci ile bir araya gelindi. Koç Topluluğu Gönüllü Şirket Eğitmeni ile TAP Vakfı yöneticileri tarafından verilen seminerde katılımcılara “Toplumsal cinsiyet eşitliği bakış açısını ilişkilerime ve gündelik yaşamıma taşıyarak eşitlikçi bir ortamın oluşumuna bireysel seviyede nasıl katkı sağlayabilirim” sorusuna cevap verecek bir içerik sunuldu.

Proje kapsamında düzenlenen seminerlerde katılımcılarda “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği' konusunda farkındalık yaratılması için çalışmalar yürütülürken, uygulamalarla da destekleniyor. Toplumsal cinsiyet kavramının ne olduğuna, hangi kalıp yargılardan beslendiğine yönelik bilgilendirme yapılıyor. Seminerlerde evdeki işlerin yeniden paylaşımından, çocuk yetiştirme sorumluluğunun eşit üstlenilmesine, kadınların karar alma mekanizmalarında daha çok yer almasını sağlayacak oluşumların desteklenmesine uzanan somut öneriler paylaşılıyor.