Koç Holding

Tohum Otizm Vakfı ile işbirliği içinde, Beylikdüzü’ndeki İş Okulu’nda görev yapan eğitimcilerin eğitimi ve Beylikdüzü ilçesinde bulunan 20 adet okulda Kaynaştırma Eğitimi çalışmalarını tamamladı. Bu çalışmalar ile 20 okulda 13 bin 601 öğrenciye, 40 bin 803 aile bireyine ve 431 eğitmene ulaşıldı.

Ayrıca, proje kapsamında Koç Holding, Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içinde 250 emniyet mensubuna farkındalık eğitimi düzenledi.

Bunun yanı sıra, Koç Holding, Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri tarafından geliştirilen Sessizliği Oku Projesi’ne de destek oldu. Sessizliği Oku Projesi, eğitim düzeyinin doğrudan yaşam kalitesini etkileyen bir gösterge olduğu yaklaşımı içinde, 10 yıla yakın bir süredir işitme engelliler ile değişik bağlamlarda çalışan, işitme engellilik ve Türk İşaret Dili ve işitme engellilerin topluma uyum sağlamalarına katkıda bulunmayı hedefleyen, bunun ancak bilgiye erişim yollarının kolaylaştırılmasıyla gerçekleştirilebileceği ilkesine bağlı olduğuna inanan dilbilim ve eğitim alanlarında uzman Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri tarafından geliştirildi. Proje kapsamında; 0-6 yaş dilimi içindeki işitme engelli çocukların dil edinimine ve dolayısıyla bilişsel gelişimine katkıda bulunmak ve 15 yaş üstü işitme engelli yetişkinlerin Türkçe bilgilerini geliştirmek amacıyla yurtdışında da bu alanda uygulanan yöntem ve malzemeler düzeyinde ürünlerle işitme engelliler için Türkçe Eğitim Programı geliştirilmesi için çalışılıyor.