Koç Üniversitesi

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Koç’un proje kapsamında belirlediği hedeflere yönelik olarak Koç Üniversitesi kampüsü engelli dostu hale getirdi. Projenin son yılında, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu, İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan aldığı fonla, Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM)’ni hayata geçirmiştir.

Koç Üniversitesi fiziki şart iyileştirmenin yanı sıra, farklı sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da projeye destek verdi. Engelli öğrencilerin sosyal hayata katılımını artırmak amacıyla Koç Üniversitesi, Braille alfabeli bilgisayar ve kitapları da görme engelli öğrencilerinin kullanımına sundu.

Koç Üniversitesi, gerçekleştirdiği farklı etkinliklerle de projeye destek verdi. Üniversite, her yıl farklı konular hakkında yurt genelindeki okullardan rehber öğretmen ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen ve bu yıl beşincisi düzenlenen seminerler dizisinde; 180 rehber öğretmene farkındalık eğitimi düzenledi.Bunun yanı sıra, 25 zihinsel engelli çocuk ve gencin istihdam edildiği Down Cafe, üniversite kampüsünde 6 ay boyunca hizmet verdi.