Koçtaş

Koçtaş, proje kapsamında, “Daha Güzel Evler, Daha Güzel Hayatlar” konsepti ile her yeni mağazasının açılışında ihtiyacı olan bir okul yada derneğin fiziki şartlarının iyileştirilmesi için çalışmalara başladı. Koçtaş bu kapsamda Adana ve Kocaeli’nde engelli bireylere yönelik hizmet veren iki merkezin fiziki şartlarını tamamen yeniledi.

Koçtaş ayrıca, Ülkem İçin engel Tanımıyorum Projesi, proje ortağı Alternatif Yaşam Derneği ‘nin Kaş Çukurbağ Köyünde kurduğu Kaş Köy Akademisi’nin engellilere yönelik eğitim ve hobi merkezinde, misafirleri ve engelli bireyleri ağırlayacak olan yatakhanenin inşaasını üstlendi. Bu kapsamda yatakhane içinde bulunan normal duş ve tuvaletlerle; engelli duş ve tuvaletleri, yatakhanede yer alacak ranza sistemleri, yataklar, nevresim takımları ve dolaplar gibi ihtiyaç duyulan mobilyalar ve diğer malzemeler Koçtaş tarafından karşılandı.

Ayrıca Ataşehir İş Okulu’na malzeme desteği sağlayan Koçtaş, “Türkiye Engelsizle Sanat ve Eğitim Merkezi”nin tiyatro oyununa ana sponsor oldu.